Sänna Kultuurimõis
design
szilvia kobor
web developer
zsolt pataki

Kutse festivali õpitubadesse

 Stsenaristika töötoa KUTSE

VII soome-ugri filmifestival (FUFF VII) kuulutab välja stsenaristika töötoa, mis toimub festivali raames 11.–14. Juuni 2020 Sännas, Eestis.

Kokku ootame 12 avaldust filmitegijatelt, kes soovivas töötoas osaleda. Välja valitud osalejaid toetame järgmisel: 

Töötuba juhendavab tuntud ungari filmitegija: Dániel Erdélyi

 

 Eksperimentaalfilmi töötoa KUTSE

VI soome-ugri filmifestival kuulutab välja ekspermentaalfimi töötoa, mis toimub festivali raames 11.-14. Juuni 2020 Sännas, Eestis.

Ootame osalema 4 mitte-soomeugri režissööri üle kogu maailma; lühifilmid valmivad festivali jooksul. Režisöörid võivad kaasa kutsuda kuni 2 võttemeeskonna liiget. Iga režissöör teeb oma projektis koostööd ühe soome-ugri näitlejaga. Filmid esilinastuvad pärast festivali lõpugalat.

Töötuba juhendab Peter Klausz (HU). Peter on õpinud Madridis psühodraamat ja peamiselt teeb eksperimentaalfilme. Teda huvitavad erinevad kollektiivsed filmitegemised ja psühodraama kasutamine filmitegemisel. 

Produtsent Dora Nedeczky viib läbi töötoa eksperimentaalfilmide produtseerimisest ja levitamisest. Ungarist pärit Dora on produtseerinud vaatlevaid ja lavastuslikke dokfilme, mängu- ja eksperimentaalfilme ning muusikavideoid aastast 2010 ja tal on edukas kogemus Sundance, SXSW ja Berlinale Shorts festivalidelt. Töötoas jagab ta oma teadmisi läbi reaalse tööprotsessi. www.mindwax.eu

Liis Nimik juhendab eksperimentaalfilmitegijaid montaaži töötoas. Liis on Eesti hinnatumaid monteerijaid, kelle täpse käe ja terava pilgu all on valminud neli täispikka mängufilmi ja hulk dokke. Liisi huvitab ennekõike "tundmatu", "seletamatu" ja "ootamatu" ning oma töös tegeleb ta piiride nihutamise ja seniavastamata alade kaardistamisega. Seda nii koos hinnatud režissööride kui Balti Filmi- ja Meediakooli tudengitega. Töötoas jagab ta nõu montaažiprotsessi erinevatel etappidel ning inspireerib astuma "heast" sammukese kaugemale.

 

 Välja valitud osalejad peavad ise kaasa võtma filmi valmimiseks vajaliku tehnika. FUFF pakub festivali ajal majutust ja toitlustamist.

 

Animatsiooni töötoa kutse

Võimalus teha väga lühikesi animafilme kasutades erinevaid tehnikaid. Arvuti on vaid natuke abiks, tegelased ja taustad loome oma kätega koha peal. Animatsioonis on kõik võimalik! Juhendajad Helen Unt, Anu-LAura Tuttelberg ja Francesco Rosso.
Osaleda saavad igas vanuses huvilised, varasem kogemus ei ole vajalik. EI PEA ETTE REGISTREERIMA KUIGI KUI TE TAHATE FESTIVALIL TOITLUSTAMIST VÕTKE IKKA ÜHENDUST. 

 Stsenaristika töötoa

• Soome-ugri väikerahvaste (komi, udmurdi, handi, mansi, neenetsi, eenetsi jt) päritolu osalejatel hüvitab FUFF reisikulud Moskvast ning pakub festivali ajal majutust ja toitlustamist.

  • Samuti ootame osalema muude riikide filmitegijaid. FUFF pakub neile osalejatele festivali ajal majutust ja toitlustamist.
  • Mitte-soomeugri osalejate osalemistasu on 50 eurot osaleja kohta.

Palun saatke sünopsis (A4) ja motivatsioonikiri (A4) epostiaadressil sara.kisari@gmail.com 15. märtsiks 2020.

Osalejad otsustatakse aprilli lõpuks. 

Eksperimentaalfilmi töötuba ja analoog filmi töötuba

Nõudmised:

Välja valitud osalejad peavad ise kaasa võtma filmi valmimiseks vajaliku tehnika (välja arvatud analoog filmi töötuba kus me ise pakkume tehnikat ja filmi) . FUFF pakub festivali ajal majutust ja toitlustamist.

Osalemistasu on 50 eurot osaleja kohta.

Palun saatke  motivatsioonikiri (A4) epostiaadressil sara.kisari@gmail.com 15. märtsiks 2020.

Osalejad otsustatakse aprilli lõpuks.